our replica breitling watches are wonderful for you, we offer you fake rolex for sale & favorite fake breitling watches, tag heuer, omega watches, all fake watches are excellent and

Z Hrádečku na Hrad – výstava k 30. výročí sametové revoluce

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 ve spolupráci s fotografem Alanem Pajerem pořádá výstavu fotografií Václava Havla k 30. výročí sametové revoluce:

Z HRÁDEČKU NA HRAD“

15.11. – 24. 11. 2019

denně 10 – 18 hod.

PRAŽSKÁ KŘIŽOVATKA

Kostel sv. Anny, Zlatá /Liliová, Praha 1

Upozornění: dne 20.11. výstava z technických důvodů uzavřena.

V květnu 1989 byl propuštěn z vězení spisovatel a dramatik, vězeň svědomí a chartista Václav Havel. Jedná se o jedinečný příběh, kdy respekt a úctu celého světa získal Václav Havel tím, že do centra všeho, o co v životě usiloval, postavil svobodu lidského ducha. Obětoval tomu svobodu vlastní a také zdraví.“ Ten příběh – v květnu ve vězení a o vánocích prezidentem – oslovil celý demokratický svět.

Výstava vychází z deníku tajemníka Václava Havla, Vladimíra Hanzela. Deník podrobně a fascinujícím způsobem mapuje cestu Václava Havla od propuštění z vězení až po dramatické období, kdy byl Václav Havel jakožto vůdce hnutí Občanské fórum klíčovou postavou sametové revoluce, jež roku 1989 bez násilí svrhla komunistickou vládu Československa.

Součástí výstavy budou fotografie Bohdana Holomíčka, Pavla Štechy, Oldřicha Škáchy, Jaroslava Kučery, Ivana Havla, Dagmar Havlové, Alana Pajera a z archívu ČTK a Knihovny VH. Nebudou chybět ani originální synopse projevů Václava Havla a dobové dokumenty. Prezentována bude rovněž limitovaná edice českého dukátu „30 let od sametové revoluce“ a výroční medaile „Sametová revoluce“ zasazená do knihy fotografií Alana Pajera.

Výstava bude přístupná v prostorách Pražské křižovatky od 15. listopadu do 24. listopadu 2019, vždy od 10 do 18 hodin. Změna vyhrazena.

Výstavu pořádá Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 za podpory hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Foto: © Alan Pajer