Jak mohu pomoci

Aktuálně je potřeba vybavit nově zrekonstruovaný dům, který provozuje nezisková organizace Spirála. Je zde připraveno 5 startovacích bytů pro samoživitele s dětmi, ale schází spotřebiče, postele i dětské postýlky, sedací nábytek, stoly, židle a mnoho dalšího, co si oběti nemohly ze své předchozí domácnosti odnést. Rodič, který odchází od násilného partnera či ho jiná traumatická událost připravila o původní bydlení, si musí byt zatím dovybavit vlastním nábytkem. Dům také  potřebuje zateplit a novou  fasádu, aby byl i energeticky úsporný

Vyzýváme všechny firmy nejen z Ústeckého kraje a severočeského regionu, aby skrze Nadaci VIZE 97 přispěly na vybavení a renovaci chráněného obydlí, kde oběti naleznou bezpečný úkryt před agresorem, nebo vybavily byty propustného bydlení, kde mohou oběti za dodržených pravidel začít nový život beze strachu. Firmy od nás mohou za svou pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují, dostat certifikát o společensky odpovědném chování.

Jednotlivci mohou přispět skrze účet Nadace VIZE 97 zasláním libovolné částky na číslo účtu: 2102134586/2700, v.s. 97

Dodat si odvahu, vymanit se ze zajetých kolejí, opustit ekonomickou jistotu či dokonce rodinu a vyjít vstříc novému životu bez fyzického či psychického násilí. To je jen jeden z mnoha kroků, který čeká oběti domácího násilí na jejich cestě k uzdravení. Chceme jim tuto cestu usnadnit a nabídnout pevné rámě, o které se mohou opřít. Pomozte nám zajistit pro ženy, muže i maminky s dětmi, jež se stali terčem domácího násilí, odborné sociální poradenství, psychologickou pomoc, poskytnout právní informace, krizovou pomoc nebo přechodné ubytování v azylovém domě.

Chceme podpořit a financovat služby, které obětem domácího násilí nabídnou krizovou pomoc. Jsou to organizace, které vedou psychologické poradny, provozují utajené azylové domy, zajišťují odborné sociální poradenství, nabízí právní informace, realizují cvičení sebeobrany a řadu dalších služeb, které pomohou všem, kdo se s domácím násilím setkali, krok za krokem dojít k lepšímu životu bez násilí.

Podpořit nás můžete prostřednictvím těchto aktuálních dárcovských výzev:

Darujme.cz

Donio

Giving Tuesday

Předem děkujeme!