Z Hrádečku na Hrad – výstava k 30. výročí sametové revoluce

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 ve spolupráci s fotografem Alanem Pajerem pořádá výstavu fotografií Václava Havla k 30. výročí sametové revoluce:

Z HRÁDEČKU NA HRAD“

Pro velký zájem výstava znovu otevřena:

25.1. – 5. 2. 2020

denně 10 – 18 hod.

PRAŽSKÁ KŘIŽOVATKA

Kostel sv. Anny, Zlatá /Liliová, Praha 1

 

V květnu 1989 byl propuštěn z vězení spisovatel a dramatik, vězeň svědomí a chartista Václav Havel. Jedná se o jedinečný příběh, kdy respekt a úctu celého světa získal Václav Havel tím, že do centra všeho, o co v životě usiloval, postavil svobodu lidského ducha. Obětoval tomu svobodu vlastní a také zdraví.“ Ten příběh – v květnu ve vězení a o vánocích prezidentem – oslovil celý demokratický svět.

Výstava vychází z deníku tajemníka Václava Havla, Vladimíra Hanzela. Deník podrobně a fascinujícím způsobem mapuje cestu Václava Havla od propuštění z vězení až po dramatické období, kdy byl Václav Havel jakožto vůdce hnutí Občanské fórum klíčovou postavou sametové revoluce, jež roku 1989 bez násilí svrhla komunistickou vládu Československa.

Součástí výstavy budou fotografie Bohdana Holomíčka, Pavla Štechy, Oldřicha Škáchy, Jaroslava Kučery, Ivana Havla, Dagmar Havlové, Alana Pajera a z archívu ČTK a Knihovny VH. Nebudou chybět ani originální synopse projevů Václava Havla a dobové dokumenty.

Výstava bude přístupná v prostorách Pražské křižovatky od 25. ledna do 5. února 2020, vždy od 10 do 18 hodin. Změna vyhrazena.

Foto: © Alan Pajer