Chci také přispět

3. ročník Mikulášského charitativního bazaru podpořilo mnoho návštěvníků

Pod střechou Pražské křižovatky se opět 5. prosince vznášela příjemná předvánoční atmosféra. Na Mikulášském charitativním bazaru se sešlo celkem deset neziskových organizací – Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, Nadace Konto Bariéry, Výbor dobré vůle, sdružení Mamma Help, Nadační fond INKA, sdružení Helppes, Nadační fond Českého rozhlasu s projektem Světluška, Domov sv. Karla Boromejského, organizace Člověk v tísni a Svaz organizací nevidomých a slabozrakých.

Každá z organizací prodávala krásné výrobky z chráněných dílen či ze stacionářů. Někteří také svoji činnost předváděli tzv. na zkoušku. Manželé Havlovi, kteří se bazaru v odpoledních hodinách zúčastnili, si tak mohli vyzkoušet například brýle, které představovaly různé zrakové vady.

Mikulášský bazar podpořili svojí účastí i zpěvačka Aneta Langerová či herec a moderátor Marek Vašut. U stánku Nadace VIZE 97 mohli lidé nejen zakoupit nádherné výrobky z chráněných dílen např. Domova sv. Rodiny, Bohemia Patchwork klubu či o.s. Logo z rukou známých osobností, ale také od nich získat autogram.

Návštěva Mikuláše, čerta a anděla potěšila přítomné děti, kteří si za písničku či hezkou básničku odnesli „sladký“ dárek. Kostelem též zazněly vánoční koledy, které si všichni přítomní návštěvníci velmi rádi zazpívali.

Děkujeme srdečně všem, kteří 3. ročník Mikulášského charitativního bazaru podpořili svou návštěvou a těšíme se na vás všechny opět v příštím roce!

Více fotografií najdete zde.