Chci také přispět

4. ročník Mikulášského charitativního bazaru byl úspěšný

Do Pražské křižovatky krátce po poledni začaly proudit stovky lidí. V přízemí kostela, které bylo přeměněno na vánoční tržiště až do večerních hodin, vybírali návštěvníci z nádherných výrobků, převážně z chráněných dílen. Zastavit se mohli u stánku organizátora akce Nadace VIZE 97, Nadačního fondu Českého rozhlasu – u Světlušky, u stánku Mamma Help, Helppes, Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a u stánku s občerstvením přidruženého o.s. Slunce, u Domova sv. Karla Boromejského, Člověka v tísni, SONS či u Nadačního fondu INKA. K dostání byly například adventní věnce, keramické ozdoby, panenky z Peru, polštáře z Afriky, patchwork výrobky a mnohé další krásné výrobky.

Nadace VIZE 97 prodávala výrobky spřátelených organizací, např. chráněných dílen Vyšehrad – Život bez bariér Nová Paka, občanského sdružení LOGO či sdružení Bohemia Patchwork Klubu. Výtěžek každá organizace věnovala na své projekty. Nadace VIZE 97 směřuje výtěžek na sbírkový účet sociálního projektu Fond porozumění.

Výrobky stánku Nadace VIZE 97 pomohla prodávat předsedkyně Správní rady Nadace VIZE 97, paní Dagmar Havlová, přišli však pomoci také další známé osobnosti, např. Aneta Langerová, Marek Vašut, Ivana Chýlková, Aleš Cibulka, Kateřina Hrachovcová – Herčíková, Jitka Schneiderová a další. Mezi „běžnými“ návštěvníky bazaru bylo také mnoho známých tváří, přišela Eliška Balzerová, Jiří Lábus, Jan Potměšil či Štěpánka Duchková.

V 15 hodin oživil program bazaru koncert mnohačlenné hudební skupiny The Tap Tap z Jedličkova ústavu pod vedením Šimona Ornesta.

Pozdravit návštěvníky bazaru a zahájit Mikulášskou nadílku přišla v 16 hodin předsedkyně Správní rady Nadace VIZE 97, paní Dagmar Havlová. Poděkovala všem, že se přišli na bazar podívat a krátce představila nejen historii samotné akce, ale také historii Pražské křižovatky, kterou Nadace VIZE 97 pro účely bazaru již tradičně poskytuje.

Mikuláš, společně s čertem a andělem, nadělil dětem drobné sladké dárky a odměnil je za jejich zpívání a odvahu. Završením akce bylo společné zpívání koled. Známé osobnosti společně s dětmi na pódiu, a s lidmi v kostele, zazpívaly tradiční české koledy a sdílely nefalšovanou adventní atmosféru. Atmosféru propojení, přátelství, lásky a dobrých skutků. Ryze nekomerční a pravou!

Děkujeme všem návštěvníkům letošního Mikulášského charitativního bazaru, že přišli akci podpořit. Budeme se těšit opět na shledání příští rok!

Více fotografií najdete zde.