Chci také přispět

Ceny Gypsy Spirit 2013 předány v Pražské křižovatce

Ceny Gypsy Spirit 2013 předány v Pražské křižovatce

Dne 10. prosince 2013 se při příležitosti Mezinárodního dne lidských práv po třech letech uskutečnilo předávání cen Gypsy Spirit 2013 v České republice. Na realizaci se podílely Nadace Michaela Kocába a Otevřená společnost, o.p.s.

Ocenění Gypsy Spirit 2013 obdrželi:

V 1. kategorii – Ocenění pro nevládní organizaci – Romodrom, o. s.

Ve 2. kategorii – Ocenění pro společnost/firmu – Salesiánské středisko Štěpána Trochty, (dům dětí a mládeže) Teplice Ve 3. kategorii – Ocenění pro obec / město – Město Kadaň

Ve 4. kategorii – Ocenění pro jednotlivce – Emil Cina

V 5. kategorii – Čin roku – Irena Drevňáková

V 6. kategorii – Speciální ocenění poroty – Gypsy Spirit média –František Kostlán (Romea)

Letošní ročník se konal pod záštitou Veřejného ochránce práv JUDr. Pavla Varvařovského a Dagmar Havlové. Podporu projektu vyjádřily Navanethem Pillay, László Andor, Janez Lenarčič, Nils Muižnieks.

Navanethem Pillay vzkázala: „S velkým potěšením vítám a chválím iniciativu Gypsy Spirit oceňující inovativní projekty, které mají pozitivní dopad na život romské komunity v České republice. Každodenní úsilí ochránců lidských práv a dalších, kteří přispívají k integraci a boji proti přetrvávající diskriminaci a marginalizaci Romů jsou inspirací pro nás všechny. Tyto konkrétní příklady nám dávají naději, že společně můžeme zabezpečit plnohodnotný přístup Romů v celé Evropě a na celém světě k jejich nezpochybnitelným právům.“

Členy poroty Čin roku byli Czeslaw Walek, Jarmila Balážová, Daniela Drtinová, Peter Duhan, Ladislav Goral, členy Odborné poroty Michael Kocáb, Milan Fridrich, Karel Holomek, Peter Pollák, Kálmán Mizsei.

Během večera vystoupil Pavel Šporcl s Gipsy Way, harmonikář Vojtěch Szabó a kapela Gulo Čar.

Hlavní mediální partner Česká televize odvysílá záznam v neděli 29. prosince 2013 ve 13.06 hod. na ČT2.

Více fotografií naleznete zde

Více informací o projektu naleznete zde