Chci také přispět

Výtečná akustika, výjimečná atmosféra – nejen koncerty orchestru Collegium 1704 v Pražské křižovatce

Hudba a živé koncerty pravidelně rozeznívají prostor Pražské křižovatky.
Atmosféra a především akustika kostela je totiž výjimečná.

S oblibou se do kostela sv. Anny vrací barokní orchestr Collegium 1704, na jehož vystoupení bývá vyprodáno i přes to, že své koncerty pro velký zájem zdvojuje.

O silvestrovských koncertech v Pražské křižovatce napsal časopis Harmonie, že „nádhernější hudební tečku za uplynulým rokem si lze stěží představit“. „Soubory Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 tu za řízení Václava Lukse odvedly skvostnou práci, která posluchače naladila do dalšího roku na výsost pozitivně. Z koncertu si do budoucna odnášeli velký příslib…“

Prostor Pražské křižovatky totiž vyniká perfektní akustikou.
To si mohou ověřit nejen účastníci rozličných koncertů, ale každý, kdo si doma pustí CD tohoto orchestru. Bylo natočeno právě v kostele sv. Anny a nejinak tomu bude i s jejich dalším CD, na jehož březnové nahrávání se už Collegium 1704 těší.

Serií koncertů v Pražské křižovatce bude soubor Collegium 1704 pokračovat až do dubna tohoto roku. Nejblíže jsou vystoupení plánovaná na 17. a 18. února 2016, kdy v Pražské křižovatce zazní zhudebněný příběh utrpení a ukřižování Ježíše Krista v podobě pašijového oratoria La Passione secondo Giovanni Alessandra Scarlattiho. „Janovy pašije“ jsou publiku známy především ve zpracování J. S. Bacha, avšak tradice provozování pašijí je hluboce zakotvena i v katolické Itálii, jejímž představitelem je zakladatel neapolské operní školy Alessandro Scarlatti.

Sezóna 2015/2016 ale není pro fanoušky orchestru poslední příležitostí. Do Pražské křižovatky si jej budou moci přijít poslechnout i v sezóně 2016/2017. Collegiu 1704 se v kostele opravdu líbí a věříme, že stejně pozitivně vnímají prostor i posluchači.