Chci také přispět

Držitelka Grammy Hiromi Uehara vystoupila v Pražské křižovatce

Ve vyprodané Pražské křižovatce se v pondělí 7. dubna uskutečnil jeden z vrcholů festivalu Mladí Ladí Jazz. Tento neopakovatelný prostor si vybrala pro své první sólové vystoupení v České republice japonská pianistka Hiromi Uehara, držitelka Grammy a jedna z nejvlivnějších jazz(wo)man současnosti.

Hiromi, celým jménem Hiromi Uehara, je japonská klavíristka, jež se proslavila nejen svou úchvatnou virtuozitou, ale též obrovským vcítěním do své hudby. V roce 2011 se podílela společně s legendárním baskytaristou Stanley Clarkem na albu Stanley Clarke Band, za které dostali Grammy v kategorii Nejlepší jazzové album roku. Tato energická Japonka se pohybuje na hraně jazzu, progressive rocku či vážné hudby.

Koncert, který podpořila i Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, trval přes hodinu a půl a jako předskokan vystoupil Matouš Hejl, jenž studoval na Berklee College of Music v Bostonu a je nyní žákem prof. Riedlbaucha na pražské HAMU. Doufáme, že naše spolupráce s festivalem Mladí Ladí Jazz bude úspěšně pokračovat i v dalších letech.

Více fotografií naleznete zde