Chci také přispět

DVD Už je to tady v prodeji!

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 společně s Českou televizí vydala DVD „Už je to tady“, které si můžete za částku 249 Kč objednat zde.

Záznam koncertu vzniklého z iniciativy prezidenta Václava Havla k dvacátému výročí politických změn v Československu a pádu železné opony z prostor Pražské křižovatky, který se konal dne 14. 11. 2009 za účasti mnoha osobností kulturního i společenského života. V podtextu velkolepé akce s undergroundovým nádechem je bilancování dvacetiletého trvání demokratické politiky – a to také prostřednictvím hudby, která v předlistopadové éře hrála velkou roli a neodmyslitelně k ní patří. Samotný koncert je nesmírně vzácnou chvílí, která se již nebude opakovat.

Na koncertu vystoupily tyto osobnosti Joan Baez, Jiří Bělohlávek, Reneé Fleming, Lou Reed, Jiří Stivín, Suzanne Vega, Pražská komorní filharmonie a další. Z záznamu pozdravily diváky koncertu další významní lidé, jako např. Angela Merkelová, Barack Obama, Jeho Svatost dalajlama, Michael Gorbačov Mick Jagger a Bono Vox.

Na přípravě a realizaci koncertu se kromě Nadace VIZE 97 a České televize, podílela Knihovna Václava Havla o.p.s, Nadace FORUM 2000 a firma ABOUT PRODUCTION.