Chci také přispět

Jeden svět v Pražské křižovatce

V prostoru Pražské křižovatky byl dnes za přítomnosti Václava Havla zahájen osmý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v Praze potrvá do 9. března. Nad festivalem, který pořádá společnost Člověk v tísni převzal mimo jiné záštitu právě Havel.

V letošním roce bylo z téměř tisícovky přihlášených filmů nakonec vybráno 118 dokumentů ze 40 zemí světa. I po sedmi letech existence se tal daří festivalu naplňovat jeho výrazný potenciál komunikovat s veřejností v České republice o tom, co se děje ve světě. Heslo letošního ročníku “global local” vyjadřuje další z cílů festivalu, kterým je snaha ukázat divákům, jak důležité je v lokálních podmínkách uvažovat a v ideálním případě jednat v globálních souvislostech.

Kromě filmů vybraných do soutěžních kategorií budou představeny další snímky v několika tematických sekcích. Vzhledem k tomu, jaké popularitě se u nás těší filmy dánského režiséra Larse von Triera, bude jistě velkým tahákem retrospektiva Zentropa Real: Dogma v dokumentárním filmu. Půjde o výběr filmů dánské produkční společnosti Zentropa, jež byla založena právě režisérem Larsem von Trierem.

JCPenney Coupons | Pizza Hut Coupons | simvastatin side effects | papa johns coupons | omeprazole side effects