Chci také přispět

Konference FORUM 2000 zahájena v Pražské křižovatce

V neděli 15. září 2013 se v Pražské křižovatce konalo již tradiční zahájení 17. výroční konference Forum 2000 s názvem „Společnosti v přerodu“. Téma letošní konference je inspirováno odkazem zakladatele Fora 2000 Václava Havla, který zasvětil svůj život boji za svobodu a lidskou důstojnost tváří v tvář totalitarismu a usiloval o transformaci své vlasti v otevřenou a prosperující demokracii.

Konferenci otevřela svým proslovem přední barmská opoziční politička a předsedkyně hlavní opoziční strany Národní liga pro demokracii Aun Schan Su Ťij při své první návštěvě České republiky. Ve svém proslovu vyjádřila poctu zesnulému českému prezidentu Václavu Havlovi, kterého ve svém projevu označila za vůdčí světlo v jejím vlastním boji s autoritářským režimem – a spolu s ním i český a slovenský lid.

Vedle Aun Schan Su Ťij jsou mezi váženými hosty 17. výroční konference Forum 2000, konané v Praze ve dnech 15.–17. září, rovněž Jeho Svatost dalajlama, americká zpěvačka a aktivistka Joan Baez a bývalý prezident Jihoafrické republiky a nositel Nobelovy ceny míru Frederik Willem de Klerk.

Mezi významnými hosty v publiku na nedělním zahájení v Pražské křižovatce, byl přítomen i Dr. Ivan M. Havel, člen mezinárodního poradního výboru Fora 2000 a mladší bratr zesnulého českého prezidenta, s nímž v době Sametové revoluce společně zakládal hnutí Občanské fórum.

Fotografie ze slavnostního večera naleznete v naší fotogalerii

Více informací o FORUM 2000 naleznete na tomto odkazu