Chci také přispět

Limitovaná edice hodinek PRIM VH 80

Společnost ELTON hodinářská, a.s. připravila ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 limitovanou edici hodinek PRIM, věnovanou vzpomínce na pana prezidenta Václava Havla.

_dsc1128uprava

Design náramkových hodinek je elegantní, minimalistický, ale s řadou originálních prvků. Ručně dekorovaný smaltovaný číselník zdobí miniatura podpisu Václava Havla spolu s číslem 80 a také symbolem srdce, kterým prezident svůj podpis doprovázel. V korunce je jako asociace srdce vsazen kabošon z pravého českého granátu. Na zadním víku hodinek jsou vyryta data narození a úmrtí Václava Havla a také pořadové číslo limitované série.

Hodinky jsou osazené mechanickým in-house strojkem, který byl, stejně jako celé hodinky, vyroben ve společnosti ELTON hodinářská v Novém Městě nad Metují. Můstek strojku zdobí nápis HUMANIST, DRAMATIST, PRESIDENT, který připomíná různé pohledy na Havlovu osobnost.

_dsc1154uprava

Speciální limitovaná edice bude mít 136 kusů, tento symbolický počet byl zvolen jako připomínka letopočtu 1936, který je rokem narození Václava Havla. Prvních deset kusů bude mít pouzdro z 18karátového zlata, dalších třicet kusů bude ve variantě bicolor, tedy kombinaci nerezu a zlatých prvků a zbývajících devadesát šest hodinek bude v nerezovém provedení.

Část výtěžku z prodeje hodinek podpoří charitativní projekty VIZE 97. „Je pro nás velkou ctí, že právě naše české hodinky byly Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 vybrány, aby se staly jednou z oficiálních připomínek na prezidenta Havla,“ říká Martin Pabiška, generální ředitel společnosti ELTON a dodává: „Při vytváření designu těchto hodinek jsme dbali na to, aby byly skutečně důstojnou vzpomínkou na tak výjimečnou osobnost, jakou Václav Havel byl.“

img_0550

www.prim.cz