Chci také přispět

Mikulášský charitativní bazar plný dobré nálady

Již posedmé se v Pražské křižovatce odehrál tradiční Mikulášský charitativní bazar pořádaný Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Ten, kdo zavítal v pondělí 5. prosince do prostor bývalého kostela sv. Anny, si mohl nakoupit nejrůznější dárky z chráněných dílen a přispět tak jednotlivým (letos opět dvanácti) neziskovým organizacím.

Celou akci opět moderovaly, s obrovskou grácií a šarmem, paní Dagmar Havlová a paní Kateřina Hrachovcová – Herčíková, které svým komentováním přispěly k uvolněné a přátelské atmosféře. Pro děti byly připraveny dětské koutky, ve kterých si mohly vyzdobit perníčky nebo vymalovat vánoční obrázek, za což na ně také čekala sladká odměna.

K zvýšenému prodeji nejen na stánku Nadace VIZE 97 přispěli velkou měrou také Kateřina Brožová, Hana Heřmánková, Jiří Lábus, Aneta Langerová, Halina Pawlowská, Jan Potměšil a rovněž herci z Divadla Járy Cimrmana – Petr Brukner a Marek Šimon.

Vrcholem podvečera byl křest DVD „Už je to tady“, které Nadace VIZE 97 vydává společně s Českou televizí, a které je připomínkou koncertu k 20. výročí Sametové revoluce – DVD pokřtila paní Havlová společně s generálním ředitelem Petrem Dvořákem.

Po křtu následovalo vystoupení MikroChoru Lukáše Prchala společně s Okamžitým filmovým orchestrem pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera, kteří zahráli a zazpívali sérii netradičné pojatých koled, které jste si s nimi měli možnost i zazpívat. Díky tomuto vystoupení a samozřejmě také díky vystoupení stipendistky Nadace VIZE 97 houslistky Terezy Přívratské, skupiny Druhý dech, vokálního kvarteta Rudolfvoice a díky vokálnímu souboru Cantina se podařilo vykouzlit nádhernou předvánoční atmosféru. Pro děti byla pak samozřejmě vyvrcholením nadílka z rukou mikuláše, anděla a čerta, kteří dětem, tradičně za písničku či básničku, rozdávali drobné sladkosti.

Více fotografií najdete zde.

FOTO: Jana Pertáková