Chci také přispět

Nadace VIZE 97 letos opět podpořila talentované studenty hudby

Nadace VIZE 97 letos opět podpořila talentované studenty hudby

Finanční podporu v celkové hodnotě 170 000 Kč získalo pět stipendistů. V pondělí 30. 11. 2020 převzali z rukou paní Dagmar Havlové diplomy vytvořené akademickým sochařem Jiřím Plieštikem.

„Už když jsme s mým manželem tuto nadaci zakládali, byla naší vizí vzdělaná a kultivovaná společnost, k čemuž se prostřednictvím nadace snažíme napomáhat. Hudba je svými povznášejícími účinky skvělým prostředkem. Právě nadaní jednotlivci mají velký potenciál nám v tomto úkolu pomoci,“ uvedla paní Dagmar Havlová při setkání s oceněnými studenty. Těmi jsou v letošním roce houslisté Kristian Mráček a Eduard Kollert, mladý harfista Martin Sadílek, Klára Bojanovská studující hru na zobcovou flétnu a nadějný fagotista Štěpán Vicenec.

Podpora hudebně talentovaných studentů volně navazuje na projekt vzdělávání. Během jeho 15-ti leté existence přerozdělila Nadace VIZE 97 studentům a profesorům částku přes 4,5mil. Kč a díky velkorysému sponzorskému daru JUDR. Gerhardta Bubníka v projektu pokračuje i nadále. S hodnocením talentů a nelehkým výběrem pomáhá nadaci dlouholetý spolupracovník a též dřívější stipendista stejného podpůrného programu pan Ondřej Lébr, který je dnes úspěšným hudebníkem a profesorem šířícím zájem o hudbu mezi mladou generací.