Chci také přispět

Nadace VIZE 97 natočila nový spot v rámci boje proti kolorektálnímu karcinomu

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 se v říjnu rozhodla navázat na úspěšnou spolupráci s ČT a sérií klipů českou společnost varovat před rakovinou tlustého střeva a konečníku.

Zdravotnický spot, jehož režie se ujal Jiří Strach a v němž vystupuje Dagmar Havlová, prof. Miroslav Zavoral, Eliška Balzerová, Květa Fialová, Dana Batulková, Daniela Kolářová, Kateřina Brožová, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, Kateřina Macháčková, Jiří Dvořák, Tomáš Töpfer a Milan Hein si klade za cíl opět upozornit diváky na nebezpečí tohoto závažného onemocnění, vybídne je k návštěvě praktického lékaře a k podstoupení bezplatného vyšetření.

Naší hlavní snahou je zvrátit nepříznivou situaci, neboť Česká republika je celosvětově na předním místě v počtu nemocných a také v počtu úmrtí. Věříme, že právě novým spotem, který navazuje na starší úspěšnou kampaň, bychom mohli tomuto tématu získat potřebnou pozornost. Informace o tomto nebezpečném karcinomu naleznete na stránkách kolorektum.cz, jedná se o projekt, na kterém se naše nadace podílí.