Chci také přispět

Nadace VIZE 97 uspořádala charitativní večeři

Poprvé ve historii Nadace VIZE 97 a poprvé v České republice vůbec se v sobotu, 2. července 2005, uskutečnila charitativní večeře, které jsou standardní součástí fund raisingových aktivit charitativních organizací v západní Evropě a v USA, v České republice dosud ale nebyly konány. Večeři pořádala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a jako hlavní hosty pozvala paní Madeleine Albright, pana Roberta Redforda a paní Sharon Stone. Mezi další zajímavé osobnosti, které se akce zúčastnili, patřili také eurokomisařka pro kulturu, paní Viviene Redding nebo americká herečka Mimi Craven.

Večeře se uskutečnila v Grandrestaurantu hotelu Pupp v Karlových Varech a účastnilo se jí více než 60 osob. Hostitelé, paní Dagmar Havlová a pan president Václav Havel se rozhodli pro tradiční české menu a servírovali proto zaječí paštiku, hovězí vývar, svíčkovou s výběrem knedlíků a jako dezert jablečný závin s vanilkovou omáčkou. Celkový výtěžek večeře převyšuje částku 600 tisíc korun.

Jedná se přitom o zahájení tradice, ve které by Nadace VIZE 97 ráda pokračovala i nadále. Propojení kulturního zážitku, kulinářsky příjemné zkušenosti a pocitu pomoci potřebným je vhodnou cestou, jak shánět peníze na aktivity Nadace a na projekty, kterými se zabývá. Během této charitativní večeře se mimo jiné diskutovalo o hlavním projektu Nadace VIZE 97 – Pražské křižovatce, ale také např. o koncertu LIVE 8, který právě v daný čas probíhal na celém světě a který svým charakterem výborně konvenoval nejen k poslání Nadace, ale také k charakteru jejích zakladatelů.

Více fotografií najdete zde.