Chci také přispět

Nadaci navštívil významný světový sociolog Zygmunt Bauman

Den poté převzal v Pražské křižovatce Cenu Vize 97

„Každoročně udělovanou Cenu VIZE 97, která spočívá z diplomu a pamětní ozdoby v podobě berly sv. Vojtěcha, dostává člověk, který svým dílem významně rozšířil lidský obzor, poukázal na méně známé jevy a souvislosti, napomohl včlenit výsledky vědy do obecné kultury a prohloubil alternativy lidského pohledu na svět, kosmos a základní otázky bytí,“ vysvětluje Václav Havel. Mezi nositeli ceny najdeme řadu významných českých i světových jmen. Historicky prvním laureátem ceny byl roku 1999 Karl H. Pribram – americký neurochirurg a myslitel. V roce 2000 si za svou sémiotickou práci ocenění z Prahy odvezl světoznámý spisovatel Umberto Eco. Českým nositelem ceny je například filosof Zdeněk Neubauer.

Tradici předávání Ceny VIZE 97 založila paní Dagmar Havlová, předsedkyně Správní rady Nadace VIZE 97. Byl to od ní vlastně takový dárek panu prezidentovi k jeho narozeninám.

Zygmunt Bauman se účastnil také tiskové konference, která se uskutečnila právě k letošnímu předávání Ceny Vize 97 v prostorách restaurace Patriot – X.

Více fotografií najdete zde.