Chci také přispět

Osmý ročník Mikulášského charitativního bazaru v Pražské křižovatce se blíží

Ve středu 5. prosince od 12.00 hod do 18.00 hod se v prostorách Pražské křižovatky – kostela sv. Anny uskuteční tradiční Mikulášský bazar. Dnes již osmiletou tradici založila Dagmar Havlová s cílem zpřístupnit veřejnosti unikátní prostor odsvěceného kostela sv. Anny a umožnit neziskovým organizacím představit svou práci a současně finančně podpořit jejich projekty.

Stejně jako v předešlých letech si i letos účastníci bazaru budou moci nakoupit v předstihu vánoční dárky a jejich koupí přispět na dobrou věc. Mohou se setkat se zajímavými osobnostmi, které akci podporují, jako např. Marta Kubišová, Táňa Vilhelmová, Eliška Balzerová, Kateřina Brožová či Jiří Strach. V průběhu odpoledne vystoupí stipendista Nadace VIZE 97 – houslista Ondřej Lébr, vokální sbor Cantina a MikroChor Lukáše Prchala společně s Okamžitým Filmovým Orchestrem pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera.

Organizátorem akce je Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a spolupracující neziskové organizace jsou Nadace Charty 77 – Konto bariéry, Člověk v tísni, Mamma HELP, Domov sv. Karla Boromejského a Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Helppes, Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška, Čajomír o.s., Nadační fond Slunce pro všechny, Domov svaté Rodiny, Chráněná dílna A MANO, Občanské sdružení Laudovka, obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem a Nadace Divoké husy. Výtěžek z prodeje výrobku neziskových organizací poputuje zpět na jejich charitativní projekty.