Chci také přispět

Patronát nad 9. ročníkem Sestra roku

V paláci Žofín se již podeváté předávalo ocenění Sestra roku. Patronkou projektu byla tradičně Dagmar Havlová, která této bohulibé akci uděluje jménem Nadace VIZE 97 záštitu již od jejího vzniku. Paní Havlová v úvodní uvítací řeči všem přítomným nominovaným zdravotním sestrám poděkovala za jejich nasazení, za jejich vytrvalou a obětavou péči.

Hlavní cenu za celoživotní dílo v ošetřovatelství v závěru paní Havlová předala paní Vlastě Polejové. Tato cena má připomenout důležitost práce zdravotních sester. Paní Polejová působí ve zdravotnictví již celých 60 let. V začátcích byla ošetřovatelkou v nemocnici ve Strakonicích a v sedmdesátých letech přešla do pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Pomáhá ve zdravotnictví i dnes – zpracovává prostřednictvím počítače data pro zdravotní pojišťovny.

V průběhu večera byla předána také ocenění v kategorii Sestra v nemocniční a ambulantní péči paní Šárce Kaletové z Ostravy, dále v kategorii Sestra v sociální péči paní Aleně Hlásné pracující v domově pro seniory Štíty a v kategorii Sestra ve výzkumu a vzdělávání paní Janě Korandové z Revmatologického ústavu v Praze.

Více fotografií najdete zde.