Chci také přispět

Pozvánka na výstavu Václav Havel stále s námi

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu Václav Havel stále s námi

Výstava fotografií, dokumentů a artefaktů přibližuje osobnost, význam a odkaz prezidenta Václava Havla. Výstavu pořádá Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 k připomenutí dvou významných jubileí – 85. výročí narození Václava Havla a 10. let od jeho odchodu.

Autorem fotografií je známý fotograf, dokumentující pracovní i osobní život Václava Havla, Alan Pajer.

Výstava se bude konat od 15.11. do 28.11. 2021 každý den od 10:00 do 17:00 v prostoru Pražské křižovatky, která bude bezplatně otevřena všem zájemcům. Toto mezinárodní duchovní centrum, umístěné v kostele sv. Anny je jedním z projektů Nadace Vize 97, o jehož záchranu a vznik se osobně zasloužili Dagmar a Václav Havlovi.

Součástí interiéru chrámu jsou odhalené historické architektonické prvky, nástěnné fresky, ale i moderní umělecká díla spojená s Václavem Havlem.

Na výstavě bude také poprvé veřejně představen pamětní list ve tvaru bankovky, vydávaný společností České dukáty s.r.o., odhalena busta Václava Havla od umělkyně Alžběty Kumstátové a připraven bude i intermediální koutek společnosti O2 s projektem „Svoboda není samozřejmost“.

Prosíme všechny návštěvníky o dodržování všech aktuálně platných bezpečnostních a hygienických pravidel. U vstupu bude kontrolován systém O-T-N (očkování-test-nemoc). Návštěva bude umožněna pouze v respirátoru. Děkujeme za pochopení a součinnost.
Výstava vznikla za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR.