Chci také přispět

Pražská křižovatka opět hostila zahájení Fora 2000

Jako již tradičně byla v i letos zahájena konference Fora 2000 v prostorách Pražské křižovatky. Tématem pro rok 2009 je „Demokracie a svoboda v multipolárním světě“. Slavnostního zahájení konference se ujali její zakladatelé, pan prezident Václav Havel a japonský filantrop Yohei Sasakwa, přispěl také renomovaný americký teolog a politolog Michael Novak.

Václav Havel ve své řeči předestřel historii Fora 2000 a věnoval se smyslu, který pořádání konferencí, jako je Forum 2000, mají. Yohei Sasakawa vyzdvihl letošní dvacáté výroční sametové revoluce, vedené Václavem Havlem.

Na závěr slavnostního zahájení vystoupila americká zpěvačka Tonya Graves, členka skupiny Monkey Business.

Konference pokračuje v pondělí 12. a úterý 13. října v prostorách pražského paláce Žofín, Goethe Institutu, v Laterně Magice a na dalších místech Prahy. Na konferenci se setkají významné světové osobnosti. Během dvou dnů se na Foru 2000 objeví například ruský politik a ekonom Jegor Gajdar, politický aktivista, zpěvák a skladatel Bob Geldof, vůdce běloruské opozice Alexandr Milinkevič a také izraelský ministr obrany Ehud Barak.

Fotografie pro vás připravujeme.