Chci také přispět

Pražská křižovatka se stala místem předání prestižních ocenění Josefa Vavrouška

Ve středu, 1. června 2005 se stala Pražská křižovatka místem předávání Ceny Josefa Vavrouška za rok 2004. Patronem ocenení se stal pan president Václav Havel a Nadace VIZE 97.

Prestižní Cenu Josefa Vavrouška udělovanou Nadací Partnerství a Nadací Charty 77 za cílevědomé a důsledné prosazování vzdělávání k udržitelnému rozvoji do pedagogické praxe na místní, regionální i celostátní úrovni, získali v letošním roce manželé Hana a Jiří Kulichovi, současně Cenu získal také sociální ekolog Bohuslav Blažek in memoriam.

Václav Havel ve svém poselství mimo jiné řekl: „Nepřehlížím ekonomiku a její ukazatele, odmítám pouze jejich povýšení na jediné kritérium našeho bytí a dávám přednost zisku dlouhodobému a hodnotově pevně zakotvenému před ziskem krátkodobým, o němž ani nevíme, zda vůbec zítra bude. Jsem přesvědčen, že musíme poslechnout staleté zkušenosti, že slušnost, vzájemný respekt a mravní jednání se vyplácí. Možná, že takový zisk není vidět ihned, ale existuje a vyplácí se jak politicky, tak i ekonomicky.“

Více fotografií najdete zde.