Chci také přispět

Pražská křižovatka vstoupila v život slavnostním předáním Ceny VIZE 97

Pražská křižovatka, obnovený kostel sv. Vavřince ( známý jako kostel sv.Anny ) a Cena Nadace VIZE97 se propojili v jeden symbiotický celek během slavnostního předávání Ceny letošnímu laureátovi – Petru Vopěnkovi.

V pořadí již šestým slavnostním předáním Ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE97 byl veřejnosti 5. října 2004, v den narozenin Václava Havla, představen kostel sv. Vavřince a tím vstoupil v život projekt Pražská křižovatka.

Letošní laureát ceny Nadace VIZE97, Petr Vopěnka, dostal cenu za propojení dvou zdánlivě odlišných oborů – matematiky a filosofie. Vystudovaný matematik nejprve získal vědecká uznání ve svém oboru, aby se později začal věnovat filosofii. Sám Petr Vopěnka toto ocenění chápe nejen jako osobní poctu od význačných lidí, kteří jsou členy Rady projektu Ceny Nadace VIZE97, v čele s Dagmar a Václavem Havlovými, ale i jako podporu svého celoživotního díla. Letošní ročník předávání Ceny Nadace VIZE97 se konal poprvé v historických prostorách odsvěceného kostela sv. Vavřince, který se nachází v Anežském klášteře na Starém městě. „Přibližně před šesti lety přišel manžel s nápadem opravit malou kapličku. Tomáš Halík pak přišel s jedním prostorem přímo v srdci Prahy, o kterém skoro nikdo nevěděl – s dávno odsvěceným kostelem sv. Vavřince,“ řekla o počátcích projektu předsedkyně Správní rady Nadace Dagmar Havlová.

Více fotografií najdete zde.