Chci také přispět

Rekonstrukce fasády Pražské křižovatky se blíží!

Václav Havel měl velmi rád prostor kostela sv. Anny a sám jej nazval Pražskou křižovatkou. Jde o symbol místa pro setkávání různých názorů, kultur a náboženství. Tvůrčími nápady se na rekonstrukci aktivně podílel. Za jeho života se však nepodařilo realizovat finančně nákladnou rekonstrukci fasády.

Abychom splnili přání pana prezidenta, začali jsme v Nadaci VIZE 97 shánět nemalé finanční prostředky na rekonstrukci fasády kostela. Z velké části se nám podařilo tento nelehký úkol splnit díky laskavým darům našich významných partnerů – pana Johna F. Todorokiho (Prague Freedom Foundation), pana Karla Janečka (Nadace Karla Janečka), pana Davida Zoubka (Česká mincovna, a.s., resp. Monetica, a.s.) a pana Daniela Slavíčka (ASTRA SECURTIY, a.s.).

Úspěšně také pokračuje společný projekt s Českou mincovnou Sedm výjimečných medailí, o němž jsme vás nedávno informovali.

Na konci loňského roku se nám podařilo získat i stavební povolení na rekonstrukci fasády kostela, a tak nic nebrání naší radosti a můžeme vám hrdě oznámit, že kompletní renovace fasády kostela sv. Anny započne již na jaře letošního roku. Termín dokončení se bude odvíjet od finančních prostředků, které se nám v letošním roce podaří získat.

Pokud byste i vy chtěli pomoci se získáním potřebných financí na dokončení rekonstrukce, můžete tak učinit zakoupením pamětní medaile od architekta Bořka Šípka na stránkách e-shopu České mincovny, popř. darováním jakékoliv částky přímo na rekonstrukci kostela, a to prostřednictvím tohoto formuláře. O průběhu významného stavebního a finančního projektu vás budeme pravidelně informovat.