Chci také přispět

Šestý Mikulášský charitativní bazar plný zážitků

Již pošesté se v Pražské křižovatce odehrál tradiční Mikulášský charitativní bazar pořádaný Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Ten, kdo zavítal v neděli 5. prosince do prostor bývalého kostela sv. Anny, si mohl nakoupit nejrůznější dárky z chráněných dílen a přispět tak jednotlivým (letos opět dvanácti) neziskovým organizacím.

Celou akci moderovaly s obrovskou grácií a šarmem paní Dagmar Havlová a paní Kateřina Hrachovcová-Herčíková, které svým komentováním přispěly k uvolněné a přátelské atmosféře. Pro děti byly připraveny dětské koutky, ve kterých si mohly vyzdobit perníčky nebo vymalovat vánoční obrázek, za což na ně také čekala sladká odměna.

Akce se jako každý rok zúčastnil také pan prezident Václav Havel. K zvýšenému prodeji nejen na stánku Nadace VIZE 97 přispěli velkou měrou také paní Kateřina Brožová, paní Jitka Čvančarová, slečna Aneta Langerová, pan Richard Müller, pan Jan Potměšil a rovněž pan Jiří Lábus.

Vrcholem podvečera bylo vystoupení MikroChoru Lukáše Prchala společně s Okamžitým filmovým orchestrem pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera, kteří zahráli a zazpívali sérii netradičně pojatých koled, které jste si s nimi měli možnost i zazpívat. Díky tomuto vystoupení, díky vystoupení stipendistky Nadace VIZE 97 houslistky Terezy Přívratské a Jubilee Quartet a díky vokálnímu souboru Cantina, o. s. Voicecamp se podařilo vykouzlit nádhernou předvánoční atmosféru. Pro děti byla pak samozřejmě vyvrcholením nadílka z rukou mikuláše, anděla a čerta, kteří dětem, tradičně za písničku či básničku, rozdávali drobné sladkosti.

Více fotografií najdete zde.

Foto: Jana Pertáková