Chci také přispět

Spolupráce s pacientskou organizací ILCO

Nadace Vize 97 se dlouhodobě angažuje v projektech podporujících prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. Jedním z nich je i spolupráce s pacientskou organizací pro lidi s vývodem České  ILCO, z.s.

Následkem vyléčené rakoviny tlustého střeva a konečníku, může být dočasná nebo trvalá stomie, tedy tzv. vývod. I s ním lze ale žít aktivně, přestože je stomie velký zásah do života každého z nás a může mít vliv i na naši psychiku. Mnohdy pomůže svěřit se se svými obavami a strachy někomu mimo rodinu. V rámci ILCO Linky můžete řešit, jak nemoc zvládat, jak komunikovat s lékařem, rodinou, dětmi, přáteli, spolupracovníky, jak eliminovat nadlimitní stres, jak získat zpět sebevědomí, jak řešit partnerské vztahy, intimní a sexuální problémy.

Postavte se svým strachům, obavám a úzkostem! Pomoc stomikům nabízí ILCO Linka Psychologické podpory s psycholožkou Laurou Janáčkovou, kterou organizuje pacientská organizace České ILCO. Linka poběží dva roky, a každé liché pondělí mohou volat stomici, jejich blízcí, lidé, kteří se potýkají s kolorektální onkologickou diagnózou, a další.  Volat můžete každé druhé pondělí od 16 – 18 hod na telefonní číslo 725 556 889. Cena hovoru je běžná podle tarifu volajícího. Více informací na https://www.ilco.cz/ilco-linka/