Chci také přispět

Nadace VIZE 97 natočila nový spot na téma „Včasná diagnóza a prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku“

Nadace VIZE 97 natočila nový spot na téma „Včasná diagnóza a prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku“

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 se rozhodla navázat na úspěšnou spolupráci s Českou televizí a novým osvětovým spotem varovat českou společnost před zákeřnou rakovinou tlustého střeva a konečníku. Kampaň bude vysílána na základě mediálního charitativního partnerství mezi Českou televizí a Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 od 13. do 26. ledna v počtu 50 opakování na obrazovkách ČT.

Spot, jehož režie se ujal Jiří Strach, za kamerou stál Jan Malíř a sestříhal Jan Matlach, a v němž vystupuje Dagmar Havlová, Anna Geislerová, Klára Trojanová, Nora Fridrichová, Dagmar Zázvůrková, Ivan Trojan, Jiří Dvořák a Hynek Čermák, upozorňuje diváky na nebezpečí tohoto závažného onemocnění a vybízí k preventivním návštěvám lékaře.

Karcinom tlustého střeva patří k nejčastěji se vyskytujícím zhoubným nádorům u nás. Zároveň je rakovina tlustého střeva a konečníku v ČR druhé nejčastější onkologické onemocnění a druhá nejčastější příčina úmrtí na karcinom. V případě včasného záchytu tohoto zhoubného onemocnění přitom existuje vysoká pravděpodobnost úplného uzdravení. Díky projektu „Včasná diagnóza a prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku“, který založila v roce 1998 paní Dagmar Havlová, se podařilo o dva roky později získat dotaci, která umožnila vybavení husté sítě endoskopických pracovišť tak, aby mohla dostát vysokým nárokům preventivního programu.  Velikým úspěchem je také skutečnost, že díky naší snaze hradí zdravotní pojišťovny všem občanům nad padesát let test na okultní krvácení v plné výši a občanům nad padesát pět let kolonoskopické vyšetření. A právě k absolvování těchto vyšetření nový spot vyzývá.

Foto: © Alan Pajer