Chci také přispět

Světlo pro Světlušku v Pražské křižovatce

Ve středu 14. listopadu Světluška již poosmé rozsvítila Pražskou křižovatku. Vidící a talentovaní nevidomí interpreti vystoupili na jednom podiu, aby doplnili světlo do lucerny, ze které pak Světluška celý rok svítí na cestu nevidomým.

Koncert jste měli možnost sledovat v přímém přenosu na obrazovkách České televize a na vlnách Radiožurnálu. Večerem provázela moderátorská dvojice Adela Banášová a Pavel Liška, který na koncert doběhl z Tábora. Další osobnosti, které spolu s Anetou Langerovou přišli do Pražské křižovatky podpořit Světlušku, byli Václav Neckář, Tomáš Klus, Daniela Kolářová, Buty, Anna Polívková, Tara Fuki, Márdi, Vavřinec Hradílek, Kühnův dětský sbor, děti školy Jaroslava Ježka a nevidomí sólisté: Ráchel Skleničková, Lukáš Kakara, Adam Blažek, Nelinka Franková, Kája Lískovec a dvojčátka Sára a Klára Hyánkovi. Součástí večera byly i reportáže dokumentaristky Olgy Špátové DEN POTMĚ s Ivou Janžurovou, Danielou Kolářovou, Bolkem a Annou Polívkovími, ve kterých si vyzkoušeli, jaké to je prožít den bez jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů zraku.

Benefiční koncert ve prospěch Nadačního fondu Českého rozhlasu, jehož partnerem je i Nadace VIZE 97, se v Pražské křižovatce uskutečnil letos po páté.

Více fotografií najdete zde.

Foto: Jana Pertáková


JCPenney Coupons | Pizza Hut Coupons | simvastatin side effects | papa johns coupons | omeprazole side effects