Chci také přispět

Tisková zpráva ke Mši svaté za pana prezidenta Václava Havla v Pražské křižovatce

Ve středu 18. prosince se v 18.00 večer otevřou dveře Pražské křižovatky – kostela sv. Anny a kardinál Dominik Duka OP bude již podruhé sloužit mši svatou za zesnulého prezidenta Václava Havla.

Paní Dagmar Havlová a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 srdečně zve širokou veřejnost ve středu 18. prosince do kostela sv. Anny, který nyní slouží jako duchovní místo k setkávání známé pod názvem Pražská křižovatka, kde si od 18.00 hodin připomeneme již druhé výročí od chvíle, kdy se celý svět dozvěděl smutnou zprávu o odchodu pana prezidenta Václava Havla.

Obřad bude celebrovat pražský arcibiskup a primas český kardinál Dominik Duka OP, který se tohoto úkolu ujme již podruhé. V předvečer prvního výročí kardinál Dominik Duka mimo jiné řekl: „Zítra to bude rok, kdy sdělovací prostředky na celém světě oznamovaly, že zemřel Václav Havel, prezident země, která díky jeho neúnavnému odporu vůči komunistické diktatuře se mohla stát opět samostatným a suverénním státem. Byly to okamžiky bolesti a smutku. On byl symbolem, že to, co se jevilo po tolik let a po tolika zklamáních nemyslitelným, je možné, je pravdou, je skutečností.“

Slavnostní mši doprovodí zpěvem Dětský pěvecký sbor Mariella, Dětský pěvecký sbor Kamarádi, pěvecký sbor Camerata a Svatovítská katedrální schóla. Spojené sbory bude řídit sbormistryně Marie Nováková. Sólovým zpěvem mši doprovodí Bohumila Sommerová – Bartošová, na zobcové flétny zahrají Barbora Janečková a Hana Loudová, na kytaru Radka Nárovcová a na klavír Hana Bezděková.

Prosíme vezměte na vědomí, že kapacita Pražské křižovatky – kostela sv. Anny je omezená a po jejím naplnění bude kostel uzavřen. V ulici před vchodem do kostela bude umístěna velkoplošná obrazovka, která bude přenášet mši svatou pro ty, kteří se již nedostanou dovnitř. Slavnostní mši svatou, trvající přibližně jednu hodinu, bude rovněž přenášet v přímém přenosu Česká televize.

Kontakt

nadace@vize.cz

234097811