Chci také přispět

Vznikla limitovaná edice hodinek PRIM věnovaná vzpomínce na Václava Havla

Nadace VIZE 97 připravila ve spolupráci s českým výrobcem hodinek, společností ELTON hodinářská, limitovanou edici hodinek PRIM, věnovanou vzpomínce na pana prezidenta Václava Havla. Tyto hodinky jsou výjimečnou příležitostí, jak si osobnost Václava Havla, uznávanou nejen v rámci České republiky, ale po celém světě, připomenout hodnotnou a nadčasovou formou. Koupí hodinek navíc zákazníci přispějí na rekonstrukci kostela sv. Anny, nyní známého jako kulturní a duchovní centrum Pražská křižovatka, nebo na projekt Kancelář Václava Havla a pomohou tak zachovat cenné kulturní dědictví. Díky Nadaci VIZE 97 jsou virtuálně zpřístupněny jedinečné prostory bývalé Kanceláře pana prezidenta, které byly svědkem mnoha důležitých setkání a událostí.

Prim VH 04_mensi Prim VH 05_mensi Prim VH 02_mensi

Inspirací při vzniku náramkových hodinek PRIM Václav Havel L.E. byl odkaz této velké osobnosti, bojovníka za svobodu a prvního prezidenta samostatné ČR, který by se v loňském roce dožil 80 let. Design náramkových hodinek je elegantní, minimalistický, ale s řadou originálních prvků. Ručně dekorovaný smaltovaný číselník zdobí miniatura podpisu Václava Havla spolu s číslem 80 a také symbolem srdce, kterým prezident svůj podpis doprovázel. V korunce je jako asociace srdce vsazen kabošon z pravého českého granátu. Na zadním víku hodinek jsou vyryta data narození a úmrtí Václava Havla a také pořadové číslo limitované série.

Hodinky jsou osazené mechanickým in-house strojkem, který byl, stejně jako celé hodinky, vyroben ve společnosti ELTON hodinářská v Novém Městě nad Metují. Můstek strojku zdobí nápis HUMANIST, DRAMATIST, PRESIDENT, který připomíná různé pohledy na Havlovu osobnost.

Speciální limitovaná edice má 136 kusů, tento symbolický počet byl zvolen jako připomínka letopočtu 1936, který je rokem narození Václava Havla. Prvních deset kusů má pouzdro z 18karátového zlata, dalších třicet kusů je ve variantě bicolor, tedy kombinaci nerezu a zlatých prvků a zbývajících devadesát šest hodinek v nerezovém provedení.