Chci také přispět

Zdravotnický spot VIZE 97 na České televizi

Nadace VIZE 97 v letošním roce opět uspěla s žádostí o vysílání svého zdravotnického spotu na programech České televize. Spot je zaměřen na jeden z hlavních zdravotnických projektů Nadace, a to na „Včasnou diagnózu a prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku“. Diváci veřejnoprávní televize tak budou informováni o možnosti bezplatného testu na skryté krvácení ve stolici pro všechny osoby starší padesáti let. Nadace VIZE 97 tak pokračuje ve své dlouholeté snaze informovat širokou veřejnost o tomto závažném, nádorovém onemocnění, které v případě včasného záchytu bývá ve většině případů úspěšně léčeno.

Zdravotnický spot, který režíroval Jan Hřebejk, jeden z nejvýraznějších a nejúspěšnějších českých režisérů současnosti, již byl na programech České televize několikrát vysílán. Z důvodu, že stopáž musela být dle nových parametrů zkrácena z třiceti na dvacet vteřin, doznala současná podoba spotu drobných úprav spočívajících především v novém střihu. Ve spotu vystupuje Dagmar Havlová, Marta Kubišová, Ivana Chýlková, Jiří Suchý, Jiří Bartoška, Oldřich Kaiser a plk. prof. MUDr. Miroslav Zavoral, Ph.D., ředitel Ústřední vojenské nemocnice a člen zdravotnického projektu Nadace VIZE 97. Všichni tvůrci a účinkující se své role zhostili bez nároku na honorář.

Rádi bychom také touto cestou poděkovali České televizi, která je dlouho řadu let naším významným partnerem v nastolování prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Novou podobu spotu můžete shlédnout zde.