Chci také přispět

Charitativní kalendář Dagmar Havlové Veškrnové pro rok 2023 právě v prodeji

Odstartoval prodej charitativního kalendáře paní Dagmar Havlové Veškrnové pro rok 2023. Kalendář vznikl z unikátních fotografií Branislava Šimončíka, který Dagmar Havlovou fotografoval letos v květnu v Římě pro titulní rozhovor červencového vydání VOGUE.

„Velmi si vážím toho, že paní Michaela Seewald, vydavatelka česko-slovenského prestižního časopisu Vogue přišla s nápadem posunout překrásné fotografie Branislava Šimončíka na další úroveň a vznikl tak kalendář pro rok 2023, z kterého mám velkou radost. Unikátní fotografie tak budou žít dál a navíc získají charitativní přesah,“ říká paní Dagmar Havlová, předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97.

Nový projekt na podporu obětí domácího násilí

Charitativní kalendář Dagmar Havlové Veškrnové pro rok 2023 je možné exkluzivně zakoupit pouze na stránkách www.vize.cz a veškerý výtěžek z prodeje kalendáře poslouží jako nový start pro oběti domácího násilí a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 tímto zároveň spouští dlouhodobý projekt osvěty této problematiky.

„V naší Nadaci VIZE 97 jsme za poslední zhruba dva roky zaznamenali větší množství žádostí jednotlivců o pomoc v nouzové, často krizové životní situaci, která měla násilné pozadí v rodině. Ženy, ale i muži se nám svěřili, že omezené možnosti vycházení, snížení kontaktů s přáteli, dlouhodobá frustrace a zhoršující se psychický stav prohloubil agresi členů rodiny. A protože počet takových žádostí neklesá a mnohé z obětí bohužel stále setrvávají v dlouhodobě nezdravém prostředí, které oproti covidové epidemii nepominulo, rozhodli jsem se, že se tématikou domácího násilí budeme intenzivně zabývat,“ říká předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97, paní Dagmar Havlová.

Osvěta týkající se této problematiky je důležitá a je třeba motivovat násilím postižené osoby, aby se nebály vystoupit ze své ulity a říci si o pomoc. Ale protože pouze osvěta v boji s tímto palčivým problémem nestačí, Nadace VIZE 97 chce finančně podpořit organizace, jejichž činnost může obětem domácího násilí ulehčit. Chceme podpořit a financovat služby, které obětem domácího násilí nabídnou krizovou pomoc. Jsou to organizace, které vedou psychologické poradny, provozují utajené azylové domy, zajišťují odborné sociální poradenství, nabízí právní informace, realizují cvičení sebeobrany a řadu dalších služeb, které pomohou všem, kdo se s domácím násilím setkali, krok za krokem dojít k lepšímu životu bez násilí.

Zakoupit kalendář