Chci také přispět

Další úspěšný ročník Mikulášského charitativního bazaru!

Ve středu 5. prosince zavítaly do Pražské křižovatce stovky lidí, kteří navštívily osmý ročník tradičního Mikulášského charitativního bazaru Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V prostorách odsvěceného kostela sv. Anny, si mohli návštěvníci nakoupit nejrůznější dárky z chráněných dílen a přispět tak jednotlivým neziskovým organizacím.

Celou akci opět moderovaly, s obrovskou grácií a šarmem, paní Dagmar Havlová a paní Kateřina Hrachovcová – Herčíková, které svým komentováním přispěly k uvolněné a přátelské atmosféře. Pro děti byly připraveny dětské koutky, ve kterých si mohly vyzdobit perníčky nebo vymalovat vánoční obrázek, za což na ně také čekala sladká odměna. K zvýšenému prodeji nejen na stánku Nadace VIZE 97 přispěli velkou měrou také Marta Kubišová, Táňa Fischerová, Jiří Strach, Kateřina Brožová, Bára Nesvadbová, Táňa Vilhelmová a Jan Potměšil.

V podvečer přišlo na řadu vystoupení MikroChoru Lukáše Prchala společně s Okamžitým filmovým orchestrem pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera, kteří zahráli a zazpívali sérii netradičně pojatých koled. V průběhu dne vystoupil také vokální soubor Cantina a stipendista Nadace VIZE 97 houslista Ondřej Lébr, kterého doprovodila jeho žena, houslistka Jana Ludvíčková. Právě i díky vystupujícím umělcům se podařilo vykouzlit nádhernou předvánoční atmosféru.

Pro děti byla pak samozřejmě vyvrcholením nadílka z rukou Mikuláše, anděla a čerta, kteří dětem, tradičně za písničku či básničku, rozdávali sladkosti od společnosti Ferrero Česká, která je vedle společnosti OSA, květinářstvím Metamorphosis a lahůdek Zeman tradičním partnerem Mikulášského charitativního bazaru.

Foto: Jana Pertáková

Více fotografií najdete zde.