Chci také přispět

Festival Jeden svět po sedmé zahájen v Pražské křižovatce

V pondělí 4. března byl již po sedmé v Pražské křižovatce zahájen mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jehož partnerem je i Nadace VIZE 97.

Mottem letošního festivalu se stala otázka Bojíte se snášet? Právě na šíření netolerance a rasismu chce upozornit v pořadí již patnáctý ročník, který nabízí přes stovku snímků. Podle zástupců festivalu totiž nesnášenlivosti v Česku přibývá a přiživují ji ekonomická recese i politické krize. Všechny festivalové snímky mohou je mohou diváci vidět v hlavním městě do 13. března. Poté se přehlídka přesune do dalších 40 měst.

V rámci slavnostního večera došlo opět k udělení ceny Homo Homini, kterou letos společnost Člověk v tísni udělila Azerbájdžánskému právníkovi Intigamu Alijevovi. Pořadatelé ho ocenili za jeho odvahu a nasazení při obhajobě lidských práv. K Evropskému soudu pro lidská práva dal přes 200 případů. Poskytoval i právní pomoc aktivistům, kteří se zapojili do pokojných protestů. Intigam Alijev převzal cenu z rukou ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

Více informací naleznete na www.jedensvet.cz.

Více fotografií najdete zde.

Foto: Festival Jeden svět