Chci také přispět

Kancelář Václava Havla je součástí Google Art Projekt

Google se spojil se stovkami muzeí, kulturních institucí a archivů, aby mohl na internetu představit poklady světové kultury. Mezi ně bezesporu patří Kancelář Václava Havla. Digitalizovaná sbírka umění Google Art Projekt tak uživatelům nejen v České republice, ale i po celém světě umožní virtuálně prozkoumat cenné umělecké předměty a události ze života Václava Havla a z pohodlí domova navštívit přímo interiéry jeho kanceláře. Pomocí tohoto unikátního projektu Google přispívá k zachování světového dědictví i pro další generace.

„Poté, co nás na konci roku 2011 opustil pan prezident Václav Havel, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 v čele s paní Dagmar Havlovou velmi usilovala o zachování Kanceláře Václava Havla (KVH), v níž pan prezident působil od roku 2003 a která se nachází ve Schwarzenberském paláci ve Voršilské ulici, kde sídlí i naše Nadace. Jedná se o unikátní prostor, na jehož vzniku se výrazně podílel sám pan prezident společně s architektem Bořkem Šípkem. V KVH je velké množství jedinečných artefaktů, ocenění, darů, uměleckých předmětů, fotografií a mnoho dalších zajímavostí. Nadace VIZE 97 cítí odpovědnost zachovat tento prostor v současném stavu, neboť představuje cenné kulturní dědictví svým významem přínosné generacím dnešním i budoucím. Nadace tedy přišla s nápadem nového kulturního projektu, díky němuž umožní celému světu podrobnou prohlídku všech prostor KVH prostřednictvím velmi obsáhlé a propracované virtuální prohlídky, která bude spuštěna v brzké době. Jsme proto velmi rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci s Google Culture Institute v rámci níž můžeme zprostředkovat návštěvníkům tohoto úžasného portálu část naší virtuální prohlídky. Věříme, že prezentace Kanceláře Václava Havla na Art Project bude sloužit pro mnoho lidí z celého světa jako vstupní brána k plnohodnotné verzi naší virtuální prohlídky,“ uvedl ředitel Nadace Vangelis Zingopis

Jsme přesvědčeni, že Kulturní institut Google bude užitečný zejména pro studující, badatele a vyučující, jelikož nabízí nové možnosti interaktivního vzdělávání.

Prohlídka kanceláře v Google Culture Institute | Google Art Projekt.