Chci také přispět

Nadace VIZE 97 spolupracuje s občanským sdružením ONKOMAJÁK

Na počátku letošního roku navázala Nadace VIZE 97 v rámci svého zdravotnického projektu „Včasná diagnóza a prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku“ spolupráci s občanským sdružením ONKOMAJÁK. Hlavním posláním této organizace, je zachraňovat a ukazovat cestu, seznamovat s možnostmi, které má každý občan naší republiky, když se ocitne na rozbouřeném moři v podobě diagnózy – rakovina. Společnou snahou Nadace VIZE 97 a ONKOMAJÁKU o.s. je informovat veřejnost o zákeřném onemocnění rakoviny tlustého střeva a konečníku a možnosti podstoupení jednoduchého domácího testu na skryté krvácení do stolice zdarma pro všechny občany České republiky starší padesáti let.

Aktuálně největším počinem ONKOMAJÁKU je projekt Střevotour 2010. Jedná se o putovní kampaň ve formě „road show“, která postupně navštíví vybraná velká města v České republice. Součástí akce je maketa o rozměrech 9 x 4 metry, kterou se dá procházet jako tunelem a lidé si zde mohou prohlédnout, jak tlusté střevo vypadá uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale názorně také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je pochopitelně rakovina tlustého střeva a konečníku.

Střevotour 2010 se poprvé prezentovalo 11. února v pražském nákupním centru Nový Smíchov. Poté následovala města Plzeň, Chomutov, Liberec, Ústí nad Labem a od 19. do 25. dubna 2010 bude se opět vrací do Prahy, a to do OC Palác Flóra. Kompletní přehled všech míst, kde projekt Střevotour 2010 bude k vidění, ale i další důležité informace naleznete na oficiální stránkách občanského sdružení www.onkomajak.cz.

Leták ONKOMAJÁKU ke stažení zde.

Rádiový spot ONKOMAJÁKU ke stažení zde.

Komiks Petra Urbana k dané problematice ke stažení zde.